سهولت هک شدن ساعت های هوشمند کودکان

26 مهر 1396

ضعف های امنیتی برخی ساعت های هوشمند که برای کودکان طراحی شده اند آنها را در برابر هکرها آسیب پذیر می کند.

Norwegian Consumer Council (NCC) برخی ساعت های برندهای مختلف (از جمله Gator) را بررسی کرده. نتایج این بررسی نشان می دهد که نفوذگران می توانند استفاده کنندگان این ابزارها را مکان یابی و شنود کنند و حتی با آنان ارتباط برقرار کنند. با این حال تولیدکنندگان تاکید کردند که این مشکلات حل و یا شناسایی شده اند. 

 ساعت های هوشمند بررسی شده در واقع همانند یک گوشی هوشمند ساده اند که والدین را قادر می سازند تا با کودکانشان ارتباط برقرار کنند و موقعیت مکانی آنان را بیابند. برخی از این ساعت ها قابلیت SOS دارند که به کودک امکان تماس سریع با والدینش را می دهد. قیمت این نوع ساعت ها در حدود 100 پوند (بیش از 500 هزار تومان) است. 

NCC اعلام کرده که اطلاعات ساعت های ذکر شده بدون کدگذاری ارسال و ذخیره می شوند. همچنین با استفاده از تکنینک های اولیه ی نفوذ، می توان جابجایی کودکان را رصد کرد و حتی موقیت آن ها را جای دیگری نشان داد.

 موسسه Which (ناظر حقوق مصرف کنندگان) ساعت های «نامناسب» را نقد کرده و گفته اگر والدین از خطرات این ساعت ها آگاه شوند شوکه خواهندشد. «آلکس نیل» (سخنگوی این موسسه) اظهار داشت: «سلامت و امنیت باید اولویت مطلق باشد. اگر نتوان این موارد را تضمین کرد، محصولات را نباید فروخت.»

تماس با ما

آدرس

شاهین شمالی، خیابان بهار
پلاک 31

تلفن

021 64041489
021 64041485
داخلی 109

ایمیل

info@webarena.ir

نقشه فرم