راه اندازی محیط توسعه PHP در ویندوز

30 مهر 1396

در این آموزش قصد داریم نحوه کار با WAMP رو آموزش بدیم. 

نصب برنامه

اگر قصد استفاده از PHP به عنوان زبان برنامه نویسی رو دارید، باید روی سیستم خودتون یه سرور راه اندازی کنید چون فایل های PHP برای اجرا شدن نیاز به یه سرور دارن. بهترین برنامه ای که تمام موارد مورد نیاز شما رو یکجا داره، نرم افزار WAMP هست.

فایل نصب برنامه رو می تونین از وب سایت رسمی اون دانلود کنید. قبل از نصب برنامه حتما مواردی که لازم هست رو روی سیستم نصب کنید، خود برنامه توضیحات کامل رو داده و لینک ها رو در اختیارتون قرار میده.

بعد از نصب برنامه و با وارد کردن آدرس localhost در مرورگر، صفحه ای شبیه تصویر باز میشه.

 ایجاد virtualhost

 یکی از قابلیت های مفید  سرور APACHE که جزیی از WAMP هست، قابلیت ایجاد virtualhost هست که خیلی راحت در دسترس هست. virtualhost از این نظر مفید هست که شما به جای تایپ کردن آدرس لوکال وب سایت خودتون در مرورگر، می تونین یه آدرس دلخواه و کوتاه رو وارد کنید.

برای ایجاد virtualhost بر روی گزینه Add A Virtual Host زیر قسمت Tools کلیک کنید

در صفحه باز شده، قسمت های 1 و 2 را پر کنید.

مثلا در قسمت اول mynewsite.local رو وارد کنید و در قسمت دوم با توجه به مثالی که بالای اون قسمت نوشته شده، آدرس کامل فولدر پابلیک سایت خودتون رو وارد کنید.

بعد از این کار، با کلیک راست بر روی آیکن برنامه که در tray قرار داره (کنار ساعت) و انتخاب گزینه Tools و بعد از اون Restsrt DNS می تونین سایت خودتون رو با وارد کردن آدرس مثلا mynewsite.local در مرورگر ببینین.

تماس با ما

آدرس

شاهین شمالی، خیابان بهار
پلاک 31

تلفن

021 64041489
021 64041485
داخلی 109

ایمیل

info@webarena.ir

نقشه فرم